Hlavní Menu
 Old Cans
 Různé
 Fórum
 
 Akční
 Adventury
 Plošinovky
 Puzzle
 Logické
 Závodní
 RPG
 Sex
 Simulatory
 Sportovní
 Strategie
Hledej...
Shop
 
 
 
 
 
 
Reklama

       Quest for Glory 4 ( nyní ji už budeme říkat QfG4 ) vyšlo léta páně 1993 až 1995. Proč právě až? Před rokem 1995 se hry u všech firem prodávaly na 3.5“ disketách, kde jste mohli naleznout sice skvostnou SVGA hru, ale také hru dosti padavou s množstvím chyb, které takřka zabraňovaly hru dohrát až do konce. U této hry jistě každý vzpomene moment, kdy máte získat jeden rituál od mnicha v bažině. Než se k němu ale dostanete, hra Vám napíše 10x Error a spadne. S křížkem po funuse (rok 1995) se začali prodávat verze této hry na CD, kde jste již měli nádhernou hudbu podporovanou velikánem Soud Blaster, plně a profesionálně namluvený dabing a hlavně sérii opravných patchů, se kterými se hra zdokonalila a mnoho hráčů dosáhlo cíle. Tyto patche najdete i na old-cans. Celou hru navrhli manželé Corey a Lori Cole a s původním zvukem si jako vždy hrál Mark Seibert. V roce 1996 se ke hře dostala koupit (nejblíže však v sousedním Německu) příručka, se kterou jste hru dohrály velice snadno a rychle. Jak šel čas, hra upadávala v zapomnění. K světlu světa ji zase přivedl Andrej Anastasov a redakce časopisu SCORE, které hru navíc přeložilo a podalo ji jako přílohu k časopisu Score č.63. K dnešnímu datu se dá sehnat jen na různých Abandonware a hlavně na old-cans. Pouze však DOS verze o rozloze 14MB místa na disku. Ještě snad k začátku doplním, že hra měla vyjít o několik let dříve jako třetí díl. Nicméně autoři se rozhodli o odklad a vlastně díky jim za to. Podle mě je hra QfG 4 nejlepší z celé pěti dílné série.

       Pusťme se ale do příběhu. Po ne moc zrovna krásném videu se dostáváte do jakési neznámé a chladné jeskyně plné kostlivců. Po chvilce se ale zorientujete a zjistíte vše potřebné pro plnění úkolů. Jako hlavní je tu, v kraji Mordávia, nasbírat 6 rituálů pro oživení temného pána, kterého chce vyvolat sličná upírka Katrina a taková hnusná vampíři zombie Ad Avis. Jen pro nezasvěcené řeknu, že Ad Avis je temný kouzelník z druhého dílu QfG, kde jste ho zabily. Mimo jiné Vám samo sbírání amuletů ukládá různé úkoly navíc. Ale jestli se chcete dostat do konce jako mistři s plným počtem bodů, je nutné je vyplnit. Budete se potýkat s obludy nejrůznějšího kalibru, od malého ale zákeřného a krvavého králička až po obří Wywerny. Bude se koupat a milovat s krásnou rusalkou, v noci vykrádat hrobečky zlým a silným duchům, pořád klábosit s pološíleným Dr. Craniem, budete se vloupávat do domů a klášterů a hlavně se zase potkáte s Babou Jagou z prvního dílů. Ve hře je možno hrát za čtyři postavy, které mají svoje specifické vlastnosti. Je to kouzelník, zloděj, rytíř a paladin. Kromě rytíře, jsem hru prošel se všemi postavami. Ovládání je jen myší a skryté vlastnosti si musíte už osahat sami. Abych nezapomněl, hra se těžko zařazuje do žánrů mezi Adventure a RPG. Spíše je to teda adventůra ale už jen prvek kouzlení, možnost zemřít, nebo cvičit a pečovat o postavu je prvkem RPG. Více o zákoutích z příběhu se postarají obrázky, které jsou více výřečné. Já se loučím u dalších her.

       Na old-cans najdete hru (DOS), češtinu (ale pozor, jen na CD verzi), opravné patche, můj vlastní návod na hru + výtažek z manuálu a také kompletní point list. Takže stahujte

Autor: 
Quest for Glory 4: Shadows of Darkness
Výrobce: Sierra On-Line, Inc. 
Vyrobeno: 1993 
Systém: 486 
Velikost: 17mb 
Hodnocení: 87% 
Stahuj: Zde 
Extra Bonus
Kódy:  
Návod:  
Manuál:  
Informace

IP: 209.237.238.224
Online: 6
Top 10
 Warcraft 2
 Duke Nuke 3D
 Jazz Jackrabbit 2
 Death Rally
 Theme Hospital
 Destruction Derby 2
 Transport Tycoon D.W.
 Civilization 2
 Interactive Girl
 Settlers 2 Gold Edition
Anketa
Hrajete staré hry často ?
Každý den
199(27%)
Často
225(30%)
Zřídka
210(28%)
Vůbec ne
111(15%)
Old Cans
Doporučujeme...
1024×756/32Bit - IE 6
Copyright 2002-2004
Všechna práva vyhrazena.
Hostujeme u WebSupport.sk.
Vytvořil Šnek Design.
Billboard
INVIA.CZ