Hlavní Menu
 Old Cans
 Různé
 Fórum
 
 Akční
 Adventury
 Plošinovky
 Puzzle
 Logické
 Závodní
 RPG
 Sex
 Simulatory
 Sportovní
 Strategie
Hledej...
Shop
 
 
 
 
 
 
Reklama

Vítejte u druhého dílu QfG. QfG II je jedinou hrou ze série, která nikdy nevyšla na Score CD a ani nikdy nebyla převedena do VGA grafiky a zůstala ve stařičkém EGA kabátku. Sice se na AGDI Interactive dočtete, že se hra předělává, ale dokončení se už asi nedočkáme. Součástí tehdejšího balení bylo devět 3.5" & pět 5.25" disket. Na úvod dodám, že hra je nakreslena na způsob „pohádek tisíce a jedné noci“ a díla se ujala stejná banda lidí jako u ostatních dílů.

Po osvobození Spielburgu od lupičů a Baby Yagy se vydají vaši přátelé z Hero Tale Inn, Shema a Shaamen do rodného města Shapeiru. Vás, protože se nemáte kam vydat, požádá Abdulla, jestli byste tomuto městu nepomohli od tyranie. Jako správný hrdina kývnete a už si to metete na létajícím koberci do Shapeiru. Zde budete ustrojeni do správného kostýmu a můžete začít.

Samotný prostý příběh je vlastně o tom, zničit čtyři elementály (země, vzduch, oheň, voda) a poté jít do sousedního města Raseiru a zničit Ad Avise, který tyranizuje okolí města. Potkáte se zde s mnohými postavami, které jste viděli v pátém nebo třetím díle. (Ugarte, Ferary, Rakeesh, Uhura a její dítě Simba). Poprvé je zde také možnost vycvičit si postavu na paladina. Ten je opravdu dobrý a v mnoha příštích dílech se podíváte tam, kam jste nemohli (už se těším na QfG4 za paladina).

Jak už bývá zvykem, svět okolo Quest for Glory je velice rozsáhlý, ať se podíváte kam chcete. Proto i zde se do sytosti naběháte. Ve druhém díle, na rozdíl od prvního, se pohybujete více ve městě, avšak autoři tento pohyb vyřešili dosti nešikovně (pokud nemáte příslušné mapky). Procházíte takřka bludištěm než se někam vůbec dostanete. Na druhou stranu je zde možno koupit si kouzelnou mapu. Když se na ni podíváte, donese Vás kam chcete (ve městě). Další lokací je poušť, kde navštívíte jen čtyři lokace - zakletou dívku, uvězněné zvíře, hnízdo grifa a krásnou oázu.

Co mě mile potěšilo, jsou cheaty. Ano, v téhle hře jdou opravdu zadávat cheaty. Když totiž napíšete „suck blue frog“ můžete poté používat různé klávesy + Alt. (např.: Alt+b = peníze  Alt+h = zvýšení skilů až na 999 bodů). Ale většinou Vám to na nic není, jelikož logika hry je trochu pozadu. Tím myslím samozřejmě sbírání, hledání a používání předmětů a nebo i mluvení. Stává se totiž, že jste dávno za půlkou hry a nyní máte splnit úkol, jenže na něj nemáte předměty nebo požadované body, tím pádem končíte a hrajete od začátku nebo od posledního uložení  (nebo využijete šikovně cheaty).

Nevím… myslím, že s druhým dílem VGA série se můžeme už rozloučit.

Autor: 
Quest for Glory 2: Trial by Fire
Výrobce: Sierra 
Vyrobeno: 1990 
Systém: 486 
Velikost: 4,3mb 
Hodnocení: 62% 
Stahuj: Zde 
Extra Bonus
Kódy:  
Návod:  
Manuál:  
Informace

IP: 209.237.238.224
Online: 5
Top 10
 Warcraft 2
 Duke Nuke 3D
 Jazz Jackrabbit 2
 Death Rally
 Theme Hospital
 Destruction Derby 2
 Transport Tycoon D.W.
 Civilization 2
 Interactive Girl
 Settlers 2 Gold Edition
Anketa
Hrajete staré hry často ?
Každý den
199(27%)
Často
225(30%)
Zřídka
210(28%)
Vůbec ne
111(15%)
Old Cans
Doporučujeme...
1024×756/32Bit - IE 6
Copyright 2002-2004
Všechna práva vyhrazena.
Hostujeme u WebSupport.sk.
Vytvořil Šnek Design.
Billboard
INVIA.CZ