Hlavní Menu
 Old Cans
 Různé
 Fórum
 
 Akční
 Adventury
 Plošinovky
 Puzzle
 Logické
 Závodní
 RPG
 Sex
 Simulatory
 Sportovní
 Strategie
Hledej...
Shop
 
 
 
 
 
 
Reklama

  Kdo by neznal legendu všech adventur, které nyní velmi pomálo zdobí výlohy obchůdků s hrami. Snad asi všichni tuší o čem tato old adventurka je. Dosti mě ale zarazilo, že když jsem dal do jakéhokoliv vyhledávače na českém netu „king quest“, nevyjel ani jeden obrázek, ani jedna kraťoučká větička, prostě nic. Jediné, co se můžete dozvědět je jen něco málo o VGA (remaku) vydání tohoto dílu od společnosti Tierra. Vezměme to tedy trošku od začátku, jak to všechno bylo.

  V roce 1979 až 1982 se firma Sierra topila v dluzích a hry pro Apple neměly žádné extra úspěchy. Když už červená čísla rostla do obrovských výšek, zazvonil u dveří Rodiny Williamsových (zakladatelů Sierry) človíček od nové, neznámé značky IBM a nabídl manželům, že dluh se smaže, když vymyslí novou, zcela jedinečnou, 8 barevnou, prostorovou hru – prostě špičku pro připravované uvedení IBM počítačů na trh. Manželé neměli moc na výběr, a proto kývli, svolali své přátele a začali navrhovat.    Hlavní podíl na tvorbě nápadů má kdo jiný než žena Roberta, která vždycky chtěla udělat něco podobného pro děti. Nakonec byl příběh o Siru Grahamovi na světě a čekal jen na umění Kenna a dalších lidiček na převedení do počítače. První verze byla na trh vypuštěna v roce 1984, ale už roku 1983 byla vydána zkušební verze pro IBM a omezený okruh lidí. S ohlasem se hra setkala téměř závratným okamžikem a všichni se třásli na další a další pokračování. Hra vyšla celkem 7x … v roce 1983 jako zkušební verze, roku 1984 verze pro Tandy, IBM, Apple, roku 1987 jste měli na výběr ze dvou 5,25“ disket nebo jedné 3.5“ diskety a roku 1990 vyšli 2 remaky s vyššími barvami a s lepším herním rozhraním a zvukem. Pak roku 2001 ještě Tierra vydala svůj kousek.

  Příběh se točí kolem království Daventry, kde vládne starý a hodný král Edward. Ten ale těsně před smrtí vyhlásí soutěž o to, kdo navrátí království tři kouzelné předměty, jež byly ztraceny nebo ukradeny. Jedná se o kouzelné zrcadlo, které umí zobrazit budoucnost. Truhlu, která dává neomezeně dukátů a o tuším štít, který zaručuje obranu království. Snahu Vám budou kazit dráčci, obrové a hlavně všudypřítomní skřítci. (ti mě lezli na mozek ve všech verzích).   Jestli se Vám hru povede ve zdraví dohrát a nepřijít o oči, či rozum, budete u mě mistři. Z dnešního pohledu King´s Quest (rok 1984) moc nedoporučuji, je přece jen divné, pozorovat 8 barev a zvuk slyšet jen když umřete nebo když se načítá info. Dokonce se mi stalo, že antivirirus hru označil jako škodlivý software pro PC. Jestli si ale seženete DosBox nebo nějaký jiný emulátor, tak si hru zcela jistě zahrajte. .… „král je mrtev, ať žije král“ …..

Poznámka k hodnocení: Na dnešní dobu tak 0,5 %…, ale jinak za pojetí a utvoření před 21 roky 80%.

Autor: 
King´s Quest 1: Quest for the Crown
Výrobce: Sierra On-line 
Vyrobeno: 1984 
Systém: 286 
Velikost: 300kB 
Hodnocení: 80% 
Stahuj: Zde 
Extra Bonus
Kódy:  
Návod:  
Manuál:  
Informace

IP: 209.237.238.224
Online: 4
Top 10
 Warcraft 2
 Duke Nuke 3D
 Jazz Jackrabbit 2
 Death Rally
 Theme Hospital
 Destruction Derby 2
 Transport Tycoon D.W.
 Civilization 2
 Interactive Girl
 Settlers 2 Gold Edition
Anketa
Hrajete staré hry často ?
Každý den
199(27%)
Často
225(30%)
Zřídka
210(28%)
Vůbec ne
111(15%)
Old Cans
Doporučujeme...
1024×756/32Bit - IE 6
Copyright 2002-2004
Všechna práva vyhrazena.
Hostujeme u WebSupport.sk.
Vytvořil Šnek Design.
Billboard
INVIA.CZ